Wavinin Tegra-kaivot ja Green Connect 2000 PP -maaviemärijärjestelmä ‒ tulossa pian!

Wavin Tegra -kaivot pähkinänkuoressa
- Euroopan ja myös pohjoismaiden käytetyin kunnallistekniikan kaivomallisto.
- Optimaaliset virtausominaisuudet, koko eliniän ajan (jopa 100 vuotta)
- Vakiokomponenteilla asennussyvyys, yhdekoot ja yhteiden suunnat => räätälöinnin tarve minimaalinen, paras laatu, CO2 aina tiedossa
- Komponentit kevyitä => Minimaalinen tarve koneille asennuksessa, turvallinen ja nopea käsitellä
- Laaja mallisto: 425mm, 600mm, 800mm, 1000mm, 1250mm
Green Connect 2000 PP -maaviemärijärjestelmä
Green Connect 2000 on polypropeenista (PP) valmistettu massiiviseinämäinen putkijärjestelmä, joka täyttää EN 14758 -standardin vaatimukset.
- Valikoimassa SN10 ja SN16 jäykkyydet
- Dimensiot 110-500 mm, putket ja osat
- Saatavissa myös öljynkestävällä, 3-huulisella tiivisteellä
- CO2 noin -40% VS. PVC
- Hyvä iskunkestävyys myös matalissa lämpötiloissa
- Järjestelmä testattu 7 bar paineella
- Turvallinen, tiivis ja pitkäikäinen ratkaisu sade- ja jätevesien johtamiseen myös pohjavesialueilla.
- 100 % kierrätettävä materiaali
- Nopea ja turvallinen asennus kevyen painon ja patentoitujen, vesitiiviiden muhviliitosten ansiosta. Asennustyössä ei tarvita erikoistyökaluja tai -koneita.
- Täysin yhteensopiva minkä tahansa EN 14758- ja EN 1401 -normien mukaisten putkijärjestelmien kanssa.
- Jopa 100 vuoden laskennallinen käyttöikä, turvallisuutta ja toimivuutta pitkälle tulevaisuuteen, ilman hankalia ja kalliita saneeraustöitä.

